CS Mioveni pierde acasă, cu FC Botoșani

0

CS Mioveni a pierdut în această seară cu 2-0, partida de pe propriul teren, din Liga 1, cu FC Botoșani. Jocul a contat pentru etapa a 7-a a play-out-ului.

La pauză a fost egal, dar în repriza a doua moldovenii au marcat în minutele 70 și 85 prin Dican (reluare din careu după un corner) și Patache (după ce a fost lăsat cu poarta goală).

Înaintea ultimelor două etape, echipa lui Alexandru Pelici are 5 puncte avans față de Chindia și este pe 6. De menționat că locul 7 duce la barajul pentru menținerea în Liga 1. Ultimele meciuri ale Mioveniului sunt la UTA și cu Rapid, în timp ce Chindia joacă la Sepsi și cu Gaz Metan Mediaș. La final, pentru a fi deasupra Chindia, Mioveniul trebuie să aibă un punct în plus, pentru că la egalitate de puncte, dâmbovițenii se vor clasa în fața argeșenilor.