Adrian Mutu: ”Sunt mulțumit de prestația echipei”

0
0

Rapid a urcat pe primul loc al Ligii I după ce s-a impus cu 2-1, în confruntarea cu FC Argeş, într-un meci din etapa a patra a Superligii.
La finalul partidei de sâmbătă seară, antrenorul Adrian Mutu s-a declarat mulţumit de prestaţia bucureștenilor şi l-a lăudat pe Antonio Sefer: ”A fost un meci dificil, mai ales în prima repriză. FC Argeş este o echipă care se apără bine, ne-a închis spaţiile, cel puţin până la gol. Am avut şi un portar bun în prima repriză. Vreau să îl felicit. La ora actuală cred că este cel mai bun portar din ţară. M-a mulţumit prestaţia echipei, am reuşit să avem un joc elaborat pe margine, aşa a fost şi la faza golului, când Costache l-a găsit pe Sefer. Toni are un şut extraordinar, am mai spus-o”.