CSM Pitești, locul 4 la Cupa LPIN

0

În week-end s-a desfășurat la Otopeni Cupa Liga Performanței în Natație – Open.
Au fost prezenți peste 450 de sportivi din toată țara, printre care s-au numărat și înotătorii de la CSM Pitești. Competiția a fost rezervată tuturor categoriilor de vârstă, de la 8 ani până la seniori.
Rezultatele obținute de piteșteni au fost foarte bune, aceștia urcând pe podium la mai multe categorii.
Înotătorii argeșeni ua fost însoțiți la Otopeni de antrenorii Bogdan Chiriac, Viorel Ciobanu și Adriana Drigă.
De la CSM Pitești:
# Emilia Surugiu (categoria 16 ani) a avut următoarele rezultate: 100 m bras Locul 1, 200 m mixt Locul 1, 200 m mixt Locul 1, 50 m liber. Locul 2 #
# Stan Matei (categoria 14 ani) a obținut la 200 m liber locul 2 și la 100 m liber tot locul 2
# Claudiu Barbuta (categoria 15 ani) a ocupat Locul 2 la 100 m liber și Locul 3 la 200 m liber
# Rares Matei (categoria 11 ani) s-a clasat pe Locul 2 la 50 m liber și pe Locul 3 la 200 m liber Locul 3
# Petru Lăzăroiu (categoria 10 ani) a avut următoarele rezultate: 50 m liber locul 3, 200 m liber locul 3, 50 m spate locul 3, 200 m mixt locul 3
Top Cluburi in clasamentul general: 1. Aqua Sport Citius 2. Swimming Team 3. Renovatio Sport Club 4. CSM Pitesti 5. Bluemarin Sport Club