Doar 1 punct cu Metaloglobus!

0

Deşi este pauză competiţionlă totală, în ceea ce priveşte fotbalul, fără campionat în desfăşurare, fără antrenamente şi amicaluri, încercâm să menţinem vie memoria microbiştilor argeşeni, în ceea ce priveşte actuala desfăşurare a campionatului Ligii a II-a, un campionat în care, la întreruperea lui acum două săptămâni, CS Mioveni se afla pe locul 2 iar FC Argeş pe poziţia a 4-a. Şi am început cu o retrospectivă a meciurilor disputate de CS Mioveni, 23 de partide în urma cărora a acumulat 39 de puncte, fiind pe locul secund în clasament.

CS Mioveni a rămas pe locul 2 al clasamentului ligii secunde, după remiza 2-2, cu Metaloglobus. Galben-verzii au acumulat 14 puncte după 6 partide şi au rămas neînvinşi în începutul de campionat. În debutul etapei a 6-a, elevii lui Marius Stoica nu au scos decât un egal cu Metaloglobus, deşi au avut de două ori meciul în mână. Partida a curs mai tot timpul spre poarta oaspeţilor, aceştia neavând decât câteva tresăriri de orgoliul, dar de ajuns pentru a scoate punctul mult dorit, în deplasare.
Scorul a fost deschis de Balint în minutul 34 cu un şut din careu, oaspeţii au egalat în minutul 37 după o lovitură liberă, apoi CS Mioveni a marcat din nou în minutul 49 prin Raul Costin, dar a fost din nou egalată în minutul 71, dintr-un penalty.
CS Mioveni – Metaloglobus 2-2 (1-1)
Au marcat: Balint (31), Raul Costin (49) / Lungu (37), Ov. Herea (71 din 11m)