Victorie mare la Arad!

2

FC Argeș își continuă parcursul foarte bun din acest retur de campionat. Echipa pregătită de cuplul de antrenori Andrei Prepeliță-Mihăiță Ianovschi a ieșit din zona minată a clasamentului după ce s-a impus cu 2-1, în deplasarea de sâmbătă seară, de la Arad, cu UTA. Arădenii au deschis scorul în minutul 87 prin Roger, însă piteștenii au reușit să întoarcă soarta meciului în doar trei minute prin golurile lui Palic și Deslandes. În urma acestui succes, alb-violeții au urcat pre locul 12 al ierarhiei, cu cele 18 puncte, acumulate în 18 etape. Următorul meci al piteștenilor este programat marți, de la ora 19.45, pe propriul teren, cu FCSB, liderul campionatului.   M.D.