Acasă Ştiri On-Line Victorie importantă cu lanterna roșie!

Victorie importantă cu lanterna roșie!

0

FC Argeș a învins luni seara pe Politehnica Iași cu 2-1 și speră în continuare la un loc de play-off în Liga I.  Piteștenii au deschis rapid prin Malele care a transformat un penalty scos de Meza Colli. Tot el a semnat și reușita de 2-0, în al doilea minut al reprizei secunde. Duranovic, atacantul oaspeților, a stabilit rezultatul final în minutul 88, când a șutat slab din 4 metri, dar i-a păcălit pe apărătorii adverși. În urma acestui succes, FC Argeș a urcat pe locul 8, cu 33 de puncte, la 4 lungimi de play-off. Poli Iași rămâne ultima în Liga 1. Moldovenii au 11 meciuri consecutive fără victorie, perioadă în care au obținut doar două puncte. M.D.