Se va şti şi ultima rămasă în liga secundă

0

Fotbal Comuna Recea a luat o opțiune serioasă pentru salvarea de la retrogradare, încă din turul barajului de menținere în Liga 2. Echipa din Maramureș s-a impus în confruntarea de pe teren propriu, cu Unirea Slobozia, cu scorul de 2-0. Ultima parte a meciului a fost decisivă, pentru că atunci au venit ambele goluri. Fotbal Comuna Recea s-a dovedit mai proaspătă în turul barajul care decide ultima retrogradată în Liga 3, la finalul acestei stagiune de divizie a doua. De altfel, formația lui Florin Fabian a fost mai prezentă în joc încă din prima repriză, dar cu toate acestea a găsit calea spre gol abia din minutul 70. Adrian Balha a marcat cu capul, după o centrare, în timp ce 2-0 a făcut Gabriel Oiță, în minutul 90+2, în urma unei lovituri libere executate rapid, care l-a găsit în careul Sloboziei pe jucătorul maramureșenilor. Returul este programat sâmbătă, la Slobozia, de la ora 11:00. S.M.