Copiii de la CSM Piteşti, pe podium la Cupa „Eu Înot”

0

Micuții înotători de la CSM Pitești au urcat pe podium și la Sfântu Gheorghe, luni, la Cupa „Eu Înot”.

Astfel, David Pîrvulescu la categoria Băieți 11 ani a obținut următoarele rezultate: # 50 m liber Locul 1 # 50 m bras Locul 2 # 50 m spate Locul 1 # 50 m fluture Locul 1.
Dimitrie Udeanu, la categoria Băieți 12 ani a obținut și el următoarele rezultate: # 50 m bras Locul 1 # 50 m liber Locul 2 # 50 m spate Locul 3 # 50 m fluture Locul 1.
În același timp Luca Mihai Chiriac, la 50 m liber băieți – 10 ani – s-a clasat pe Locul 2, iar la 50 m bras băieți – 10 ani – s-a clasat pe Locul 1.
Sportivi medaliați la Sf Gheorghe sunt antrenați de Adriana Drigă și Bogdan Chiriac. S.M.