Remiză, cu Rapid, ”acasă”

0

CS Mioveni a remizat în ultima etapă, acasă, cu Rapid, 1-1. Partida s-a desfășurat la Mioveni, însă rapidiștii au fost considerați gazde.
Galben-verzii au condus ostilitățile și au ratat ocazii foarte mari în această partidă, punctul scos de Rapid fiind unul norocos.

Scorul a fost deschis de Buziuc în minutul 16, cu un șut superb de la 25 m, plasat, în timp ce giuleștenii au egalat în minutul 56, prin Hlistei, cu o reluare din careul mic. Mioveniul a avut însă ratări foarte mari, prin Rusu în prima repriză, și Sanoh în finalul meciului.
Jucătorul gazdelor a scăpat singur cu portarul, a întîrziat reluarea, s-a izolat în dreapta, de unde a centrat
în fața porții pentru Rusu, care a reluat defectuos, peste, din 6 m, dare reluările au arătat cu atacantul a fost faultat în momentul șutului, iar arbitrul trebuia să dea penalty.
CS Mioveni: Ducan – Oancea, Garutti, Balaur, Scarlatache, Burnea (84 Șerbănică) – Dumitriu (84 Toma), Panait (85 Vereș) – Buziuc (58 Sanoh), Rusu, Blănaru (71 Rădescu). Antrenor: Alexandru Pelici
Rapid: Moldovan – Junior Moraes, Grigore, Săpunaru, Belu – Crepulja, Albu – Stahl (40 Marzouk), Ilie (75 Pănoiu), Sefer (40 Hlistei) – Bălan. Antrenor: Mihai Iosif. S.M.