Gică Hagi: „O zi slabă a noastră”

0
0

La finalul meciului de luni seară, cu FC Argeș, pierdut de Farul Constanța, scor 0-1, antrenorul dobrogenilor s-a arătat nemulțumit de jocul echipei sale. Gheorghe Hagi și-a criticat jucătorii.

Tehnicianul constănțenilor vrea ca jucătorii săi să își schimbe atitudinea: „Sper să fie conștienți, pentru că meciurile sunt din ce în ce mai puține și trebuie să producem victorii atunci când trebuie. Am făcut greșeli, jocul nostru trebuia să fie mult mai iute, mult mai pe poartă. Mijlocașii, numai pase ‚decisive’, pe un teren iute, unde aluneca mingea, în loc să joci la picior. Iancu a mai atins mingea, dar ceilalți atacanți, Jefte și Omoh, au fost inexistenți și e greu să joci, să marchezi și să câștigi dacă nu ai atacanți. Au avut o evoluție foarte slabă, nu au câștigat duelurile unu-la-unu, nimic. În a doua repriză am fost nevoit să aduc niște atacanți mai proaspeți. Sunt supărat și la fazele fixe, pentru că producem mult fotbal și ratăm superficial, iar ei, când au una, ni se face inima mică pentru toți cei din tribună. Numai noi nu vedem mingea, o vede numai adversarul. Noi nu mergem după minge, pierdem timpul și la antrenamente, și la meciuri. O zi slabă a noastră. Randamentul individual al unor jucători a fost slab, ca joc ofensiv, nu am fost noi. E inadmisibil să îi lași pe ei să paseze în minutul 90 cu cei 3 mijlocași defensivi, sau câți erau, să scoată fault acolo. Trebuia să fim mai atenți în ultimele minute”, a spus Hagi.