Începe play-out-ul la liga a treia

0
  • FCSB II – FC Argeș II, astăzi, ora 17.00

Federația Română de Fotbal a programat în acest week-end meciurile din prima etapă a play-off-ului și play-out-ului la Liga a III-a. FC Argeș 2 va întâlni astăzi, de la ora 17.00, în deplasare pe FCSB 2, în prima rundă a play-out-ului seriei a IV-a.

Cele două echipe s-au mai intâlnit și la sfârșitul săptămânii trecute pe terenul de la Valea Ursului, în ultima etapă a sezonului regular, partida terminându-se la egalitate, 1-1. Bucureștenii au deschis scorul la jumătatea primului mitan prin Ștefan Ion, însă piteștenii au restabilit egalitatea cu zece minute înainte de pauză dintr-un penalty transformat de Alexandru Duminică. FC Argeș 2 va începe acest play-out de pe locul 6, ultimul, cu 7 puncte, iar FCSB 2 de pe locul 1, cu 24 de puncte.
La finalul celor zece etape ale play-out-ului, ultimele două clasate retrogradează direct în Liga 4, alături de echipa de pe locul 4 cu cea mai slabă linie de clasament din toate cele zece serii.