13 medalii la Campionatele Naționale

0
0

Judo

Week-end-ul trecut, la Sibiu, au avut loc finalele Campionatelor Naționale de Judo U-15 și U-13. La aceste competiții sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut un număr de 13 medalii.

Astfel, la Under 15, pe prima treaptă a podiumului au urcat Patricia Staicu, categoria 48 kg, David Ioniță, categoria 46 kg și Rareș Neacșu, categoria +73 kg. Medalia de argint a revenit sportivei Maria Iatagan, la categoria 48 kg, iar medalia de bronz a fost obținută de Patricia Olteanu, categoria 52 kg, Alin Tudor, categoria 34 kg, Mario Anghel, categoria 42 kg, Nicolas Fica, categoria 42 kg, Emanuel Preda, categoria 55 kg și Răvan Gărăgău(categoria 66 kg) De asemenea, la Under 13, medalia de argint a revenit sportivilor Raoul Mandu(categoria 50 kg) și David Nourescu David(categoria 60 kg), în timp ce medalia de bronz a fost adjudecată de Darius Deaconescu(categoria 38 kg). M.D.