Derby-ul județului, câștigat de FC Argeș

0
0

CS Mioveni și FC Argeș s-au întâlnit vineri seară, pe stadionul Orășenesc-Mioveni, în derby-ul județului. Câștig de cauză în această dispută a avut FC Argeș, care s-a impus cu 1-0, golul alb-violeților fiind marcat de Garita, în minutul 55. VAR-ul a întârziat meciul de la Mioveni cu 13 minute, pentru două decizii, prima, în ultimul minut al primei reprize, când Mioveniul a susținut că mingea trimisă de Dumitru a fost reținută de Straton dincolo de linia porții, iar cea de-a doua în minutul 82, după ce golul lui Garita a fost anulat pe motiv de offside. Dacă la prima intervenție VAR, arbitrilor le-a luat 3 minute să analizeze faza, la cea de-a doua, cavalerii fluierului au analizat 10 minute!. La ambele intervenții, cavalerii fluierului nu au acordat gol. În urma acestui rezultat, FC Argeș a urcat pe locul 6, cu cele 9 puncte, adunate în aceste 6 etape, iar CS Mioveni a rămas pe ultimul loc, cu 1 punct.