Înfrângere la scor de neprezentare!

1
0

FC Argeș a pierdut la scor de neprezentare, 0-3, confruntarea de duminică seară, din deplasare, cu Farul Constanța. Partida de la Ovidiu a fost la discreția constănțenilor și a scos în evidență apărarea de ”carton” a piteștenilor care greșește flagrant meci de meci.

Farul a început meciul în forță și a deschis scorul după doar 7 minute prin Grameni, în urma unei centrări a lui Pitu care l-a depășit lejer pe Marius Constantin. Marinarii și-au dublat avantajul pe tabelă în minutul 57 prin Tudor Băluță care l-a surprins pe Greab cu un șut din interiorul careului. Torje a închis tabela cu un gol marcat în minutul 90 după ce a trecut în viteză de Marius Constantin, gafeurul de serviciu al piteștenilor, nu numai în acest meci. În urma acestui eșec, Argeșul a coborât pe locul 9, cu cele 13 puncte, adunare în 10 etape.  foto: Gazeta Sporturilor