Steaua a întors rezultatul după pauză, pe Stadionul Orășenesc

0

Având terenul suspendat în urma incidentelor create de suporteri, divizionara secundă Steaua a disputat al doilea meci oficial la Mioveni, pe Stadionul Orășenesc.
Astfel, militarii au jucat acum în campionat, cu Poli Timișoara, după ce acum 10 zile jucaseră în Cupă, cu Chindia și au pierdut cu 2-1. De data aceasta a fost cu noroc pentru steliști, care s-au impus, dar totuși, cu emoții.
La pauză a fost 1-0 pentru oaspeți, însă în repriza a doua ”gazdele” au marcat de 3 ori și au câștigat partida. După acest succes Steaua a urcat în clasament pe locul 4 cu 17 puncte, la doar un pucnte de lider și are și un meci mai puțin disputat.

Restanța cu Unirea Constanța se va disputa miercuri, 12 octombrie de la ora 17:00 tot pe Stadionul Orășenesc din Mioveni. De la casieria stadionului Orășenesc Mioveni, biletele se pot achiziționa miercuri între orele 15.00 – 17.00.