5 medalii la Campionatul de Ne-waza

0

Week-end-ul trecut, la Izvorani s-a desfășurat finala Campionatului Național de Judo Ne-waza, atât la individual, cât și pe echipe. Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut rezultate de excepție.
Astfel, CSM Pitești s-a clasat pe poziția a doua în clasamentul final, cu o medalie de aur, două de argint și două de bronz.
Sportivii piteșteni care au obținut această performanță sunt Darius Georgescu, locul 1 la categoria +81 kg, Alexandru Dincă, locul 2 la categoria +81 kg, Sebastian Medre, locul 2 la categoria 81 kg, Fabian Iorga, locul 3 la categoria 81 kg și Bebe Bădiceanu, locul 3 la categoria 66 kg. La finala Campionatului Național pe echipe Under 18, CSM Pitești a participat cu două echipe la masculin, iar echipa ”A” a obținut medalia de aur, iar echipa ”B”, medalia de bronz.