CSM Pitești, locul 1 la Campionatul Național de Judo

0

Acum câteva zile, în Complexul Sportiv Izvorani s-a desfăsurat finala Campionatul Național de Judo pentru seniori. Clubul Sportiv Municipal Pitești a participat cu echipa doar la Feminin și a ocupat locul I.
Podiumul a fost completat de U. CSM Cluj Dinamo și Rapid București. Echipa CSM Pitești a fost alcătuită din Florina Bădiceanu și Elena Stere, la categoria 52 kg, Jamez Yudelssis, la categoria 57 kg, Florentina Ivănescu, la categoria 63 kg, Nicoleta Grigore și Otilia Preda, la categoria 70 kg și Bianca Prodan, la categoria +70 kg. Sportivii care au urcat pe podium la competiția de la Izvorani sunt pregătiți de antrenorii Valentin Ioniță, Corneliu Pălărie și Alina Cheru.