A doua victorie din campionat!

0
0

FC Argeș Volei a obținut a doua victorie în Divizia A1, după ce s-a impus cu 3-0, în confruntarea de miercuri seară, din deplasare, cu U NTT Data Cluj.
Meciul s-a disputat în Sala „Horia Demian” din Cluj-Napoca și a fost o restanță din etapa a 3-a. Scorul pe seturi a fost următorul: 26-24, 25-12, 25-16. Jucătoarelor antrenate de Bogdan Paul au avut ceva emoții doar la finalul setului 1 când gazdele au salvat trei mingi de set. Până la urmă, FC Argeș s-a impus cu 26-24 și a deschis calea unei victorii facile. În setul 3, tehnicianul piteștean a introdus pe teren și jucătoarele care au evoluat mai puțin în acest start de campionat. Punctele FC Argeș Volei au fost reușite de Yelennis Diaz (17 puncte), Borislava Saykova (14), Merelin Nikolova (13), Carmela Massip (10), Daniela Lupescu (6), Maria Nemeș (1) și Mădălina Airoaie (1). Pe parcursul partidei au mai intrat Borislava Licheva, Tara Cristea, Alexandra Stroe, Sonia Teianu, Violeta Stan și Lorena Ilinca. n
În runda viitoare, FC Argeș Volei va întâlni sâmbătă, de la ora 18.30, la Sala Sporturilor Trivale, pe CS Voluntari.