Milan Mitrovic: ”Vrem să prelungim această serie”

0

Milan Mitrovic, antrenorul echipei de baschet masculin a Piteștiului, nu concepe decât victoria în partida cu CSM Târgu Jiu.
Tehnicianul FC Argeș Basketball a tras concluziile care se impun după succesul de acum câteva zile, 83-81, din deplasare, cu CSM Petrolul Ploiești: ”Mă bucur extrem de mult pentru victorie și modul în care am evoluat timp de 30 de minute. Nu sunt încântat de ceea ce s-a întâmplat în ultimul sfert, dar important este rezultatul final. Contează cine pleacă după meci cu 2 puncte în clasament, iar obiectivul nostru pentru jocul de la Ploiești a fost să învingem. Lupta pentru calificarea în Top 10 continuă și nu vrem să ne oprim aici. Avem două meciuri importante câștigate în ultima săptămână și vrem să prelungim cât mai mult această serie. Peste două zile întâlnim o echipă ce și-a schimbat antrenorul, care arată un alt joc, dar ne focusăm pe ceea ce avem noi de făcut” a spus tehnicianul sârb. M.D.