Încă un punct luat de Dică cu CS Mioveni, în meciul cu Sepsi

0
0

Nicolae Dică a obținut al 7-lea punct cu CS Mioveni în primele 3 meciuri de la preluarea echipei.

Astăzi, galben-verzii au remizat acasă, 1-1 cu Sepsi Sf Gheorghe, remiza venind după victoriile cu Petrolul (1-0) și UTA (2-1).

În jocul de azi, de la Mioveni, oaspeții au deschis scorul în primele 10 minute prin Matei, care a șutat plasat, din careu. Egalarea a venit târziu, la ultima fază a meciului, în minutul 90+4. Rusu a transformat un penalty obținut tot de el, atacantul fiind faultat în careu.

CS Mioveni a făcut un nou meci bun, dar adversarul avut în față a fost mult mai valoros decât cei dinainte.

În ultimele 4 minute din timpul regulamentar, Sepsi a jucat în inferioritate, având un jucător eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.