O repriză slabă, alta bună pentru Dacia

0
  • Handbal feminin

Handbalistele de la CS Dacia Mioveni 2012 au fost învinse în duminică de colega de clasament Măgura Cisnădie.
În meciul jucat în deplasare, gazdele s-au impus cu 36-34 după ce la pauză a fost 17-12. Alb-albastrele au făcut două reprize total diferite. În prima au fost depășite clar de adversare, au marcat puțin și au intrat la cabine cu o diferență de 5 goluri. Repriza secundă însă le-a aparținut, dar nu au mai putut remonta și pe tabelă. Au marcat mult mai mult și au câștigat al doilea mitan cu 22 – 19, dar au pierdut meciul cu 36-34. CS Dacia și Măgura Cisnădie au fost și înaine de etapă și sunt și după acest meci colege de clasament (locul 11 – 10 puntce, locul 10 – 16 puncte), însă diferența între ele este acum de 6 puncte, în loc de 3. Etapa următoare, a 15-a, se joacă CS Dacia – HC Zalău (locul 12- 10 puncte), duminică 12 februarie.
MĂGURA CISNĂDIE – DACIA MIOVENI 36-34 (17-12)
Măgura: Măzăreanu, Pașca, A. Ilie – Neagu 8, Iskit 8, Bardac 7, Roșu 5, Gariaeva 4, Jlezi 2, Gjorgjijevska 2, Guarieiro, Tătar, Vălean, Tomescu. Antrenor: Alexandru Weber.
Dacia: Mîrcă-Olariu, Ion – Lazăr 8, Simion 6, Constantinescu 5, Milic 5, Krsnik 3, Cîrjan 3, Georgescu 2, Vizuete 1, Sărățeanu 1, Nițu, Beșleagă, Darie, M. Ilie, Nicolae. Antrenor: Robert Licu.