Înfrângere scontată

0
  • FC Argeș Volei – Rapid București 0-3(23-25, 20-25, 14-25)

Echipa de volei feminin a Piteștiului a suferit o nouă înfrângere în Divizia A1 de volei feminin. FC Argeș Volei a pierdut, scor 0-3 la seturi, confruntarea de sâmbătă seară, de pe propriul teren, cu Rapid București, echipă care este sigură de prezența în play-off-ul competiției.
Disputa din runda cu numărul 17 a fost dominată de giuleștence, piteștencele punând serioase probleme doar în primul set, următoarele două fiind controlate de oaspete. Bucureștencele au încheiat meciul în 72 de minute, trecându-și în cont 3 puncte muncite și meritate. Nikolova(11), Miclăuş(10) şi Cristea(7) au avut cele mai multe puncte pentru formația pregătită de Bogdan Paul. FC Argeș Volei a evoluat în formula Miclăuş, Airoaie, Licheva, Saykova, Nikolova,Cristea, Stan(libero), pe parcursul disputei mai intrând Ilinca(libero), Diaz, Nemeş, Lupescu şi Teianu. În urma acestui insucces, FC Argeş a rămas pe locul al optulea în clasament, cu 13 puncte şi va juca săptămâna viitoare cu CSM Bucureşti, tot pe teren propriu. Cu cele trei puncte câștigate în Trivale, Rapid ocupă locul 5, cu 30 de puncte, strânse în 14 meciuri. M.D.