Înfrângere la scor de neprezentare!

0

CS Mioveni a pierdut al doilea meci consecutiv cu Nicolae Dică pe bancă, iar șansele argeșenilor de a evita retrogradarea scad odată cu trecerea fiecărei etape. Argeșenii au fost învinși la scor de neprezentare, 0-3, de FC Voluntari, în confruntarea de miercuri seară, de pe propriul teren, din runda cu numărul 28 din Superliga Superbet.
După un prim sfert de oră echilibrat, Mioveniul și-a trecut în cont o ocazie de gol. Diallo i-a pasat foarte bine în careu lui Bogdan Rusu, care nu a reușit însă să înscrie. Ilfovenii au dat replica prin Marcelo Lopes care a centrat din pentru Adam Nemec, însă acesta a fost blocat foarte bine. Voluntariul a deschis scorul în minutul 29, când Aliji a pasat în careu pentru Nemec care a trimis în plasă. Argeșenii au irosit mai multe ocazii de a restabili egalitatea. Krasniqi și Benchaib i-au pus mari probleme lui Mihai Popa, însă portarul ilfovean a scăpat fără gol. În minutul 64, oaspeții și-au dublat avantajul pe tabelă după o respingere greșită a lui Greab, Răduț marcând simplu cu capul. Scorul final a fost stabilit în minutul 77, când Dumiter a marcat cu un șut puternic expediat din interiorul careului. În urma acestui eșec, CS Mioveni a rămas pe locul 16, ultimul, cu cele 18 puncte acumulate.
CS Mioveni – FC Voluntari 0-3(0-1) Au marcat: Aliji (min.29), Răduț(min.64), Dumiter(min./77)
CS MIOVENI: Greab – Sno, Garutti, Scarlatache, Pedroso – M. Panait, Lixandru (min.67 Antal) – Amadou Diallo (min.46 B. Krasniqi), Benchaib (min.66 Coşereanu), Carnat (min.46 V. Pop) – B. Rusu (min.78 Buziuc). ANTRENOR: Nicolae Dică
FC VOLUNTARI: M. Popa – Meleke (min.80 Andres), Matricardi, Armaş – C. Costin, M. Răduţ (min.80 Voican), Helder Tavares, Aliji – Marcelo Lopes (min.80 D. Florea), Nemec (min.71 Dumiter), Damaşcan (min.60 Cristian Paz). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu
Cartonaşe galbene: M. Panait 51, Scarlatache 74 / Meleke 25, M. Răduţ 46
Cum s-au marcat golurile:
– min.29: 0-1! Lopes centrează de pe stânga, Nemec apare în careul mic și reia la poarta, mingea este deviata și întra în plasă
– min.64: 0-2! Răduț înscrie cu capul din careu după o respingere greșită
– min.77: 0-3! Dumiter înscrie cu un șut din careu și stabilește scorul final S.M.