Pop titular, Lixandru și Ișfan rezerve

0

Echipa naţională de tineret a pierdut cu 2-0, amicalul disputat vineri la Bucureşti, cu Portugalia. Oaspeții s-au impus prin golurile marcate de Sousa (24) și Neto (36). Doi jucători de la CS Mioveni sunt în lotul tricolorilor mici, dar și un al treilea crescut tot de galben-verzi. Vlad Pop a fost titular și schimbat la pauză, Mihai Lixandru a intrat pe teren în minutul 83, în timp ce Alexandru Ișfan a fost doar rezervă. Emil Săndoi nu a cunoscut gustul victoriei în acesta al doilea mandat al său la naţionala U21, după 1-4 cu Spania, 0-0 cu Olanda (ambele în septembrie, la Cluj Napoca). România va juca marţi un nou meci de pregătire, contra campioanei europene en titre la Under 21, Germania, pe stadionul „Municipal „din Sibiu, de la ora 19:00. S.M.