Învinși după pauză

0

În lupta pentru promovare, Real Bradu a jucat în deplasare la lideul CS Tunari.
Gazdele s-au impus clar cu 3-1, după ce la pauză au avut 1-0, iar în minutul 49 argeșenii reușiseră egalarea. Marcatori au fost: Alexandru Gheorghe (34), Alexandru Stan (77), Claudiu Herea (90+4) / Adelin Voinescu (49). În clasament Real Bradu e pe locul 4 în play-off, cu 22 de puncte, la două puncte de locul 3. Antrenor Alin Popescu a folosit următoarea echipă: Bunea, Govlej, Oprescu, Păun, Constantin, Zamfirescu, Dima, Duminică, Pirciu, Voinescu, Mormolea. Au mai jucat Ciucă, Negru, Pîslaru şi Marin.
Etapa următoare, la finalul săptămânii viitoare, Real Bradu va juca cu Flacăra Moreni. S.M.