Elevii de la Zinca, pe podium la Campionatul Mondial de Robotică

0

Echipa „TehnoZ”, din cadrul Colegiului Național „Zinca Golescu”, a reușit o performanță remarcabilă la Campionatul Mondial de Robotică de la Houston, din Statele Unite ale Americii. 
Piteștenii au obținut locul trei pentru design în divizia Ochoa, concurând cu echipe din toată lumea! ”Ne bucurăm că Primăria Municipiului Pitești a avut o contribuție financiară la prezența în competiție! Este o performanță valoroasă, concurența fiind redutabilă și incluzând cele mai noi tehnologii și inovații în domeniul robotică. Rezultatul obținut de echipă este o recunoaștere a muncii lor asidue și a angajamentului de a fi mereu la cel mai înalt nivel, în acest domeniu în continuă evoluție. Echipa „TehnoZ” este o sursă de inspirație pentru tinerii din orașul nostru și suntem mândri să avem astfel de talente în comunitatea noastră! Felicitări întregii echipe și coordonatorilor acesteia!” a fost mesajul transmis de primarul Cristian Gentea. M.D.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.