Au marcat doar două goluri în 28 de minute!

0
  • Handbal feminin: Dacia pierde acasă, în Liga Florilor

Handbalistele din Mioveni au cedat la patru goluri diferență ultimul meci din Liga Florilor, disputat miercuri seara la Sala Sporturilor din localitate contra echipei Dunărea Brăila.
Partida a contat pentru etapa 22. În acest joc, doar în prima repriză au mers lucrurile bine, chiar foarte bine pentru CS Dacia. Scorul a fost strâns, s-a condus pe rând, iar pe finalul primului mitan, argeșencele s-au desprins la două goluri 14-12. După pauză, prestația gazdelor a fost cu totul alta. Dacia a marcat prima și a făcut 15-12. Apoi în minutul 35 a fost egal 15-15. Gazdele au înscris din nou, iar până în minutul 58 au marcat decât oaspetele, astfel că scorul a era cu două minute înainte de final 16-23. Ultimele două minute au aparținut Daciei, care a mai redus din handicap, neputând evita și înfrângerea, partida terminându-se 20-24. S.M.