România, neînvinsă în dubla cu Austria

0

Fotbal

Naționala U17 a României, formată din juniori născuți începând cu 1 ianuarie 2006, a jucat pe 14 și 16 iunie la Arad două meciuri de verificare contra Austriei. După victoria cu 3-0 din primul meci de pregătire, tricolorii au remizat în cea de-a două partidă, scor 2-2. Naționala pregătită de Ion Marin a revenit de la 0-1 și a condus cu 2-1 în repriza a doua, însă Austria a stabilit scorul final în minutul 57.
ROMÂNIA U17 – AUSTRIA U17 2-2 Au marcat: Tarbă ’40, Fălcușan ’53 / Stoger ‘4, Mankan ’57 ROMÂNIA U17: 1. Munteanu – 2. Chinteș, 3. Fălcușan-cpt., 5. Călugăr, 6. Marin, 7. Tarbă, 8. Flroea, 10. D. Matei, 11.Păcuraru,17.Lăpădătescu,22.Kodor. Selecționer: Ion Marin Rezerve: 12. Sandu – 4. Shehait, 9. Vermeșan, 13. Chihaia, 15. Pojar, 16. Ureche, 19. Dănilă, 20. Preda, 21. Cocoș. M.D.