FC Argeș a transferat un mijlocaș croat

0

FC Argeș a anunțat astăzi legitimarea mijlocașului Domagoj Babin. Mijlocașul croat va îmbrăca pentru următoarele două sezoane tricoul alb-violet.

”Începând de astăzi, Domagoj Babin (23 ani) este jucătorul echipei noastre pentru următoarele două sezoane.

Mijlocașul croat a evoluat în precedenta ediţie de campionat la Dubrava Zagreb, formație care activează în liga secundă din Croația. Fotbalistul născut la Zadar a jucat și în prima divizie din țara natală, la Osijek și Hrvatski Dragovoljac. La echipele la care a evoluat, Domagoj a adunat 73 de meciuri și a marcat 4 goluri.

Domagoj Babin este al 19-lea transfer perfectat de clubul nostru în această vară. Cu FC Argeș au mai semnat fundașii Adrian Scarlatache (36 ani – ex CS Mioveni), Ionuț Balaur (34 ani – ex CS Mioveni), Adrian Grigore Huideș (19 ani – ex Albacete), Mario Tudose (18 ani – ex Benfica Lisabona), Bogdan Lazăr (20 ani – ex Farul Constanța), mijlocașii Florian Haită (23 ani – ex Universitatea Cluj), Cristian Balgiu (28 ani – ex Steaua), Ionuț Rădescu (28 ani – ex CS Mioveni), Andrei Panait (34 ani – ex CS Mioveni), Patrick Dulcea (18 ani – ex Farul Constanța), Robert Boboc (28 ani – ex FC Brașov), Denis Bujor (18 ani – ex Farul Constanța), Alexandru Răuță (31 ani – ex Ohod Medina), Josip Mihalic (20 ani – ex CFR Cluj) și atacanții Valentin Buhăcianu (29 ani – ex FC Hermannstadt, Milcho Angelov (28 ani – ex FC Brașov), Bogdan Rusu (33 ani – ex CS Mioveni) și Andrei Zătreanu (20 ani – ex CS Tunari).

Clubul nostru îi spune bun venit și îi dorește evoluții cât mai bune în tricoul alb-violet” a anunțat FC Argeș.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.