Doar remiză cu un adversar modest!

2

FC Argeș continuă să rămână fără victorie și după etapa cu numărul 5 cinci din acest sezon competițional. Piteștenii au terminat la egalitate, 1-1, confruntarea de astăzi, din deplasare, cu Metaloglobus București, una dintre echipele modeste ale ligii secunde. Bucureștenii au deschis scorul în minutul 37 prin Chatziterzoglou, iar piteștenii au restabilit egalitatea în minutul 43 prin Angelov. În urma acestui rezultat, Argeșul rămâne pe locul 16, cu cele 4 puncte, acumulate în 5 etape, cu 8 mai puțin decât liderul CSC 1599 Șelimbăr, care are și un meci mai puțin.   M.D.