Înfrângere la scor suferită aseară de CS Mioveni

0

CS Mioveni a pierdut ieri seară, în Bănie, cu 4-2, meciul disputat cu liderul din play-off-ul Ligii a II-a, FC U Craiova.

Galnben-verzii au condus la pauză, printr+un gol marcat în primele minte de joc de Blănaru, însă au făcut o a doua repriză de coşmar, primind numai puţin de 4 goluri şi mai marcând doar o dată.

În partea a doua argeşenii au ratat mai întâi două ocazii imense, una singur cu portarul a lui Blănaru şi alta cu poarta goală, a lui Mar. Gazedele au întors scorul la 3-1 între minutele 60 şi 60, prin golurile lui Campagno, Negru şi Blidar. Apoi garutti a redus pentru Mioveni din diferenţă, la oltenii au închis tabela în prelungiri dintr-un penalty, prin Albu.

CS Mioveni rămâne pe locul 3 după această înfrângere, la 7 puncte de Craiova şi la unul de Rapid.