Andrei Prepeliță: ”Am fost dezorganizați în repriza secundă”

0
0

FC Argeș a suferit a doua înfrângere consecutivă în Liga 1 după ce a pierdut cu 0-1, partida de pe propriul teren, cu FC Botoșani, din ultima etapă a turului.

După 15 etape disputate, piteștenii au 21 de puncte și sunt pe locul nouă în Liga 1, cu două puncte mai puțin decât Rapid, ocupanta ultimei poziții de play-off, care are și un meci mai puțin disputat. Andrei Prepeliță, tehnicianul echipei FC Argeș, nu se aștepta la acest eșec după jocul bun al alb-violeților din prima repriză: ”Au fost două repriză diametral opuse, o primă repriză foarte bună din partea noastră, am controlat jocul și am avut ocazii. După, a picat acel gol dintr-o fază fixă și, în a doua repriză, echipa și-a pierdut organizarea, deși am discutat foarte mult la pauză despre asta. Am fost total dezorganizați. Au fost greșeli personale, pase simple greșite și cei de la Botoșani au ajuns în situații favorabile. Mă așteptam la un meci greu, dar, la cum a decurs prima repriză, mă așteptam să câștigăm”, a declarat tehnicianul piteștean. M.D.