Prima înfrângere în play-off-ul pentru promovare

0
0

• CSM Reșița – CSU Pitești 32-27(13-13)

Handbaliștii de la CSU Pitești au pierdut cel de-al doilea meci din play-off-ul pentru promovarea în Liga Zimbrilor. Echipa pregătită de Titel Răduță a cedat cu 27-32, în confruntarea de sâmbătă, din deplasare, cu CSM Reșița.

Prima repriză a fost una destul de echilibrată, piteștenii reușind să intre la cabine la egalitate, 13-13, după ce reșițenii au avut momente în care au condus și la 5 goluri. După pauză, argeșenii au avut momente bune și au preluat conducerea pe tabela de marcaj, dar nu pentru mult timp. Reșițenii au revenit în forță și nu au mai cedat inițiativa până la finalul partidei. Principalii marcatori ai CSU Pitești au fost Hodorog, cu 8 goluri, Stan, cu 7, Clipea, cu 4, și Mihalache, cu 3 reușite. De la CSM Reșița s-au remarcat Heinbach, cu 8 goluri, urmat de Belchițe cu 5, Kirsch și Negru, cu câte 4 goluri fiecare. În urma acestui rezultat, CSU Pitești ocupă locul 5 în grupă, cu 1 punct, în timp ce Reșița a urcat pe primul loc, cu cele 6 puncte, adunate în două etape. În cea de-a treia etapă a play-off-ului pentru promovare, CSU Pitești va întâlni sâmbătă, la Sala Sporturilor Trivale, pe CSM Sighișoara. M.D.