Sepsi a câștigat Cupa României

0
0

Fotbal

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a câștigat în premieră Cupa României după ce a învins joi seară, în finală, scor 2-1, pe FC Voluntari. Prima repriză a meciului a fost dominată de Sepsi, care a marcat în minutul 22, prin Ştefănescu, după o combinație cu Dumitrescu. La aproximativ zece minute după deschiderea scorului, Ştefănescu a reușit ”dubla” cu o execuţie splendidă din afara careului. În repriza secundă, FC Voluntari a încercat să înscrie golul care o putea readuce în meci. Autogolul lui Dumitrescu din minutul 90+5, nu a fost de ajuns pentru a trimite partida în prelungiri, Sepsi impunându-se cu 2-1. M.D.