Eugen Neagoe: ”O victorie meritată”

0
0

Universitatea Craiova a reuşit să câştige la limită meciul cu FC Argeş, scor 1-0, în urma penalty-ului marcat de Andrei Ivan pe final de joc. Prezent la flash-interviu de după meci, antrenorul oltenilor, Eugen Neagoe, a ținut să-și felicite jucătorii pentru acest succes.
”1-0 după un penalty, dar nu are relevanţă cum s-a marcat golul. Cred că e o victorie meritată, clară, fără niciun dubiu. Am avut în alte jocuri ocazii şi am pierdut dintr-o pasă pe care am dat-o noi adversarilor, să ne-o bage în poartă, fără ca ei să ajungă la poartă. Am avut ocazie şi în prima repriză, mare, singur cu portarul, nu am reuşit să marcăm. Dar repriza a doua ne-am creat multe ocazii, am presat, am jucat şi cu doi atacanţi, inclusiv după ce am reuşit să marcăm, am introdus al doilea atacant, am încercat să mai marcăm. Dar, din păcate, nu am reuşit să marcăm şi golul doi-trei, cred că puteam şi cred că reflecta realitatea din teren, a fost o dominare totală repriza a doua. Am făcut o repriză foarte bună, jucătorii merită lăudaţi pentru atitudinea, pentru modul în care au înţeles să intrăm în joc în repriza a doua” a declarat Eugen Neagoe, după victoria cu FC Argeş. M.D.