Medalii pentru CSM Pitești la Cupa României

0
0

În perioada 7-10 aprilie s-a desfășurat la Târgoviște Cupa României la Înot, competiție rezervată băieților la seniori, tineret și juniori.

CSM Pitești a avut înscriși la acest concurs 18 înotători, elevi ai antrenorilor Viorel Ciobanu, Bogdan Chiriac, Iuliu Berca, Adrian Moise, Adriana Drigă, Zizica Sora. Aceasta a fost prima competiție oficială din 2021, un concurs important și de anvergură. Spre deosebire de anii precenteți, acum s-au organizat calificări după-amiaza și finale dimineața, un lucru nou pentru sportivi și antrenori. Așteptările antrenorilor piteșteni au fost răsplătite de sportivii de la CSM Pitești, care au obținut 3 medalii de aur, 3 de argint și șase de bronz. De asemenea, înotătorul Mihai Iacob a realizat un record national și a obținut a treia performanță din concurs. S.M.