Hagi: “În a doua repriză ne-am chinuit”

0
0

Gică Hagi, antrenorul Farului crede că echipa sa trebuia să închidă meciul cu CS Mioveni încă din prima repriză, așa, după pauză marinarii s-au chinuit să obțină cee ace și-au dorit.

„Căldură mare, trebuia să terminăm meciul în prima repriză. În a doua repriză ne-am chinuit. Nu am jucat bine colectiv, adversarului i-am dat posibilități adversarului să vină în careu, să aibă ocaziile lui. La final sunt 3 puncte norocoase, chiar dacă meritam să câștigăm în prima repriză. Câteodată fotbalul așa e, suntem fericiți că am luat cele 3 puncte. Pe mine nu mă interesează dacă iau un gol, două. Chiar dacă faza defensivă ne interesează, important e să marcăm goluri. Jefte a jucat bine astăzi 25-30 de minute. Dacă face ce trebuie, e foarte periculos, un nouar cu apucături de decar, știe fotbal, se asociază bine cu colegii” a spus și Hagi. S.M.