Scarlatache și Buziuc au adus victoria la Clinceni

0

Trupa lui Alexandru Pelici s-a la Clinceni dar tot cu ceva emoții, ca la Mediaș. Astfel, portarul Popescu a avut patru intervenții excelente, câte două pe repriză, ocaziile gazdelor fiind destul de mari și având loc la scorurile de 0-0 și 0-1.

Meciul a fost rezolvat pentru argeșeni de Scarlatache, care a înscris cu capul după un corner în prima repriză și Raicea care s tabilit scorul final după ce a rămas singur în careu cu portarul. În rest CS Mioveni a mai ratat câteva ocazii mari prin Rusu, Buziuc și Tomczyk și Sanoh.
În meciul de la Clinceni, antrenorul Alexandru Pelici i-a folosit pe: Popescu – Rădescu, Garutti, Scarlatache, Balaur, Trif – Panait, Lixandru – Sanoh, Rusu, Buziuc. Pe parcurs au mai intrat: Toma, Raicea, Tomczyk, Vereș.