CS Mioveni a încheiat Liga 1 cu o victorie, cu 3-2, cu Rapid

1
0

Meci de infarct aseară la Mioveni, pe Stadionul Orăşenesc, între echipa locală şi Rapid.

Gazdele au câştigat cu 3-2 şi au terminat sezonul pe locul 6 în play-out, ceea ce înseamnă locul 12 în clasamentul final.

Mioveniul a deschis scorul pe finalul primei reprize prin Sanoh, după o fază personală frumoasă şi o finalizare cu un şut plasat de la marginea careului. Giuleştenii au egalat în minutul 60, prin Ioniţă, după o centrare de pe partea stângă, dar la următoarea fază, Oancea a adus Mioveniul în avantaj, după ce a pătruns pe dreapta în careu şi a şutat la colţul lung, mingea lovind mai întîi bara. În minutul 90, Marzouk a egalat din nou pentru Rapid cu un şut deviat, dar la următoarea fază CS Mioveni a înscris golul victoriei, prin Voinea acesta şutând din interiorul careului.

CS Mioveni şi-a îndeplinit obiectivul stabilit la începutul sezonului şi anume menţinerea în Liga 1 şi fără a mai da barajul.