Dacia, remiză de răsunet, în deplasare!

0
  • Handbal feminin – Liga Florilor!

Handbalistele de la Dacia Mioveni 2012 s-au întors cu un punct important din deplasarea de la Buzău, unde au remizat 33-33 pe terenul echipei ce se afla înaintea etapei pe locul 2.
Partida a contat pentru etapa 12 din Liga Florilor și s-a jucat duminică seara. Prima repriză a meciului a a parținut gazdelor care au condus ostilitățile și au intrat la cabine cu un avantaj de 2 două goluri 17-15. După pauză însă, argeșencele au preluat inițiativa, au egalat și apoi s-au aflat până spre final în avantaj. Finalul a fost unul dramatic pentru Dacia, care a condus cu 33-31, dar a fost egalată în ultimul minut și apoi a ratat o aruncare chiar înainte de ultimul fluier al partidei.
Marcatoarele Daciei în acest meci au fost: Constantinescu (13 goluri), Cârjan (5 goluri), Krsnik (4 goluri), Vizuete, Ilie (câte 3 goluri), Nicolae (2 goluri), Milic, Sărățeanu , Beșleagă (câte 1 gol).
În clasament CS Dacia a rămas pe locul 11 cu 10 puncte adunate în 11 partide disputate. Alb-albastrele sunt la 3 puncte de Măgura Cisnădie (locul) și au un avans de 1 punct față de HC Zalău și 3 față de CSM Slatina (locurile 12 și 13). ■

Miercuri, 25 ianuarie
● Minaur Baia Mare – SCM Rm Vâlcea (17:30)
8. CSM Tg Jiu 15p
9. Minaur Baia Mare 15p