Remiză în derby-ul suferinței

0
1

FC Argeș a plecat cu un punct din deplasarea de sâmbătă, de la Sibiu, după ce a remizat, 1-1, cu FC Hermannstadt, în runda cu numărul 24 din Superliga Superbet. Piteștenii au deschis scorul în minutul 15, Arnold Garita marcând cu un șut la colțul lung după ce a driblat trei adversari. Contrar cursului jocului, ardelenii au restabilit egalitatea prin Daniel Paraschiv, din penalty, în ultimul minut al primei reprize, în urma unei faze la care portarul George Micle a degajat balonul, însă din inerție, a atins și piciorul lui Bărbuț. Cu punctul luat, FC Argeș a rămas pe locul 13, primul care asigură prezența la baraj, cu cele 25 de puncte, acumulate în 24 de etape. Remiză înregistrată pe stadionul Municipal nu îi ajută prea mult nici pe ardeleni, care au rămas pe locul 12, tot cu 25 de puncte, prima poziție deasupra liniei retrogradării.  M.D.

Acest material este proprietatea site-ului curier.ro şi poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afişarea link-ului către articolul din site-ul curier.ro.