Curierul Zilei - Egali cu trupa lui Hagi!
PRIMA PAGINA arrow RUBRICI arrow Sport arrow Egali cu trupa lui Hagi!
Fapt divers*** ️ Femeie arsă, în incendiu!     Fapt divers*** ️ Patru tineri au ajuns la spital     Fapt divers*** ️ Evacuaţi din bloc de frica focului     Editorial*** ️ De ce urăsc cuvântul „Cex”     Sport*** ️ Victorie la scor de neprezentare!     Social*** ️ Tichetele de masă şi voucherele se impozitează!
 Publicitate pdf
Egali cu trupa lui Hagi!
Monday, 04 May 2015

Juniorii A ai Mioveniului, la un pas să producă surpriza turneului zonal

Echipa de Juniori A a CS Mioveni a remizat, sîmbătă seară, cu echipa Academiei Gheorghe Hagi - FC Viito­rul, 2-2, în urma unui meci deosebit de spectaculos cu patru goluri şi cu şanse şi de o parte şi de alta de a cîştiga partida.

Oaspeţii sînt de departe consideraţi cea mai bună echipă la acest nivel din ţară, avantajul Regelui fiind că, prin condiţiile oferite juniorilor, a reuşit să a­dune la Academie ce este mai bun din ţară la Juniori A. Au dat însă de un CS Mioveni care a reuşit să adune ce e mai bun din judeţ la Juniori A, iar gazdele au fost la un pas să cîşti­ge. După un început furibund al Viitorului, galben-verzii au deschis scorul, spre surprinderea tuturor, prin Neacşu. Peste alte cîteva minute, G.Ivan a majorat diferenţa, ridicînd scorul la un 2-0, ce părea ireal în acel moment. Adversarii au revenit în­să repede în joc prin Cicăldău şi, astfel, au păstrat şanse pînă la finalul partidei. În repriza a doua, gazdele s-au mulţumit doar cu contraatacurile şi au fost la un pas să dea lovitura pe final. Mai întîi, în minutul 89, Viitorul a egalat, după care, în pre­lungiri, în urma a două contraatacuri, argeşenii au ratat două mari ocazii de a se impune în acest meci, care ar putea fi decisiv pentru calificarea la turneul final.

CS Mioveni - FC Viitorul 2-2 (2-1)

Au marcat: Neacşu (7), G. Ivan (15)/Cicăldău (18), Stoica (89)
# Mioveni: Sima - Tirică, Boşneag, Traşcu, R. Ivan, Po-
tlo­geanu, Marinescu, Mierlea, Neacşu, Florescu, G. Ivan. Antrenor: Marin Radu II. Rezerve: Popa, Ivănescu, Turcin, Fulga, Catrina, Sorican, Lazăr.
# Viitorul: Tordai - Căpuşă, Kilyen, Vasiu, Otei, Cruceru, Iacob, Cicăldău, Tudoran, Ene, A. Stoica. Antrenor: Vasile Mă­năilă. Rezerve: Dur - Bozoan­că, Ghiţă, Panait, Ţugiu, Ne­niţă, Casap, Coman.

FC Braşov - LPS Banatul Timişoara 2-1 (0-0)

Au marcat: Alupoaie (82), Mihalcea (90)/Benzar (75)
# Braşov: Cauca - Rusu, Mîndru, Ilioaia, Negotei, Pamfile, Vasiloi, Monea, Bleambu, Alupoaie, Poenaru. Antrenor: Ionuţ Mitroi. Rezerve: Tănase - Tandrău, Komaroni, Pasăre, Suciu, Mihălcescu, Mihalcea.
# LPS Banatul: Fisteac - Grunţă, Boldea, Nicola, Ciobănică, Stupu, Gîţ, Smochină, Mailat, Benzar, Pădurariu. Antrenor: Cristian Petcu. Rezerve: Voin, Barbura, Buzan, Stoian, Dîrnu, Andras, Codrea.